Geoblog.pl    chmiel    Podróże    Australia    Wielka Rafa Koralowa

Wielka Rafa Koralowa

Australia
Australia, Green Island
Przejechano 20906 km

Rano uciekamy z naszego hostelu "Dreamtime". Nie ma cieplej wody, brudno, klimatyzacja wydaje w nocy dziwne odglosy. Ania zostaje z bagażami a ja schodze cale Cairns zeby znalezc jakies przyzwoitsze miejsce. Nie jest latwo. Proszę o pokazywanie pokojów ale 3 które oglądam są tragiczne. Naprawdę w Polsce nie ma takiego syfu jak w Cairns.
W końcu znajduje niezly pokoik na samym morzem w hotelu Bellview.
Brzeg Morza Koralowego w Cairns nie wygląda zbyt zachęcająco. Woda jest brązowa jak w zalewie Zegrzyńskim! Jedynym ładnym miejscem jest sztuczna laguna przy brzegu.
Wypogodziło się. Pytamy gdzie można popływać żeby obejrzeć rafę. Ku naszemu zdziwieniu - nigdzie! Przy brzegu nie ma rafy. Trzeba do niej płynąć statkiem.
Zatem po poludniu plyniemy luksusowaym stateczkiem na pobliska wyspe - Green Island leżącą w obszarze wewnetrznej rafy koralowej. Mamy 2h czasu na snoorklowanie. Nawet ladnie ale jednak to nie to co w Egipcie. Morze jest zafalowane i porywa drobinki piasku i obumarłych koralowców z dna przez co woda jest lekko mętna. Gatunków ryb też mniej niż w Egipcie ale te osobniki które pływają są znacznie większe.
Sporo jest innych turystow, ktorych cale grupy sa dowozone co chwile przez szybkie katamarany.
Na razie w naszym odczuciu rafa australijska zdecydowanie przegrywa z tym co można zobaczyć w Morzu Czerwonym.
Wieczorkiem idziemy w ramach nagrody na pizze:) (z lososiem wedzonym- co mozna spotkac tylko w Australii).

wszystkie zdjęcia: CAIRNS I GREEN ISLAND.

Dif
Dif - 2006-10-19 13:06
a gdzie zdjęcia?! Ech, zazdroszcze Trzmielak tej wyprawy!

Halina
Halina - 2006-10-21 09:06
Gdzie to uzupełnienie. Czy Was zjadły rekiny?

chmiel
Ania i Artur Chmiel